Budynek mieszkalno-usługowy LICYTACJA

276 000,00

Ruszów, dolnośląskie

Skontaktuj się

Opis nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu

Mirosław Wierzbicki

Kancelaria Komornicza nr IV w Zgorzelcu 59-900 Zgorzelec ul. Warszawska 8/2,

Sygn. akt GKm 18/25

 

O B W I E S Z C Z E N I E

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu Mirosław Wierzbicki zawiadamia na podstawie art. 9864 §4 kpc w związku z art. 953 kpc oraz art. 955 kpc, że

 

CZEKAMY NA WYZNACZENIE II TERMINU LICYTACJI

 

 

rozpocznie się

Ii LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

położonej w miejscowości Ruszów ul. II Armii Wojska Polskiego 19/, która, objęta jest księgą wieczystą w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu o numerze JG1Z/000xxxx/9. Nieruchomość stanowi nieruchomość gruntową nr 216/7 o powierzchni 0,0168 ha zabudowaną dwukondygnacyjnym budynkiem mieszkalno-użytkowym o powierzchni 218,50 m2. Budynek wzniesiony w technologii tradycyjnej w zabudowie półzwartej z budynkiem znajdującym się na bezpośrednio przyległej działce gruntu 216/3. Na parterze budynku znajduje się część handlowa wyłączona z eksploatacji, a na pietrze część mieszkalna.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę 414.000,00 zł.

Cena wywołania wynosi 2/3 wartości oszacowania, tj. kwotę 276 000,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania nieruchomości tj. kwotę 41.400,00 zł najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu na rachunek bankowy komornika nr 56102021370000950200439521 w PKO BP S.A. z dopiskiem „rękojmia w sprawie GKm 18/25”. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej.

Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik,pl oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. Na podstawie art. 9864 §2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

 

Licytacja wyżej wymienionej nieruchomości odbędzie się w trybie elektronicznym i zakończy się w dniu ……………………r. o godzinie 11:00.

 

Na podstawie art. 9867 §31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Od dnia 01.01.2016r. kupujący zobowiązany jest do złożenia deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych właściwemu organowi podatkowemu w terminie 14 dni od daty uprawomocnienia się postanowienia przysądzającego własność. Nieruchomość jest zajmowana.

Szczegóły ogłoszenia

Nr oferty

S/7/5/PPBGZ

Cena

276 000,00 zł

Powierzchnia

218.5 m2

Powierzchnia działki

168 m2

Numer działki

216/7

Lokalizacja

II Armii Wojska Polskiego, Ruszów, zgorzelecki, dolnośląskie

Liczba pięter

1

Liczba pokoi

3

Rodzaj zabudowy

wolnostojący

Rodzaj budynku

wolnostojący

Rodzaj ogrzewania

węglowe

Stan

do remontu

Media

woda, kanalizacja, energia elektryczna

Zadzwoń do sprzedawcy

Ewa Kisiel

661 740 050

    Kontakt ze sprzedawcą

    Podobne oferty

    Domy Lokale użytkowe

    Nieruchomość inwestycyjna, głęboki potencjał

    Sportowa, Sycewice, Słupski , pomorskie
    1 722,00 m2
     
    do remontu
    380 000,00
    Domy

    Dom ul. Leśna, 42-240 Konin

    Leśna, Konin, strzeliński, dolnośląskie
    110,00 m2 | działka: 9 837,00 m2
    4 pokoje
     
    energia elektryczna, gaz, woda, szambo
    licytacja: 10.09.2026
    186 333,33
    Domy Garaż

    Dom w zabudowie segmentowej z warsztatem, pod DG

    Jaśminowa, Łaskarzew, Garwolin
    103,00 m2 | działka: 928,00 m2
    3 pokoje
     
    do remontu | woda, energia elektryczna
    299 000,00
    Domy

    Dom jednorodzinny i budynki gospodarcze LICYTACJA

    Staniew, krotoszyński, wielkopolskie
    143,50 m2 | działka: 2 400,00 m2
    4 pokoje
     
    do odświeżenia | energia elektryczna, woda, szambo, kanalizacja
    364 000,00
    Domy

    Dom – Lubzina

    Lubzina, Ropczycko-Sędziszowski, podkarpackie
    173,80 m2 | działka: 2 500,00 m2
     
    energia elektryczna, woda, kanalizacja
    licytacja: 04.09.2026
    946 443,00
    Domy

    Dom – 12-200 Bogumiły

    Bogumiły, piski, warmińsko-mazurskie
    129,00 m2 | działka: 1 329,00 m2
    licytacja: 11.09.2026
    115 650,00
    Domy

    Udział 1/2 – dom: 48-140 Niekazanice

    Niekazanice, opolskie
    106,00 m2 | działka: 800,00 m2
    licytacja: 23.09.2026
    28 500,00
    Domy

    Dom w Warszawie przy ul. Potockich

    Potockich , Warszawa, warszawski, mazowieckie
    128,00 m2 | działka: 400,00 m2
    6 pokoi
    licytacja: 08.10.2026
    1 139 333,33
    Domy

    Dom jednorodzinny i budynki gospodarcze

    Partyzancka, Michów, lubartowski, lubelskie
    110,00 m2 | działka: 1 000,00 m2
    4 pokoje
     
    do remontu | energia elektryczna, szambo, woda
    211 333,00
    ×

    Zapisz się do newslettera

    Wybierz województwo
    Rodzaj treści