Mieszkania z licytacji komorniczych na sprzedaż

Mieszkania od komorników to sposób na pozyskanie nieruchomości na użytek własny lub jako inwestycja, który cieszy się coraz większą popularnością. Wśród ofert mieszkań z licytacji komorniczych znaleźć można zarówno mieszkania do remontu, jak i lokale w dobrym stanie technicznym.

Mieszkania

Udział 1/4 mieszkanie ul. Perkoza, Gliwice

Perkoza, Gliwice, gliwicki, śląskie
46,80 m2
3 pokoje | 3 piętro
 
prąd, woda, kanalizacja
licytacja: 02.09.2026
46 558,17
Mieszkania

Mieszkanie, ul.Gimnazjalna, Jelcz-Laskowice

Gimnazjalna, Jelcz-Laskowice, dolnośląskie
54,74 m2
 
prąd, woda, kanalizacja
licytacja: 02.09.2026
473 625,00
Mieszkania

Mieszkanie ul. Jaworzyńska Legnica

Jaworzyńska, Legnica, legnicki, dolnośląskie
92,19 m2
2 pokoje | 2 piętro
 
prąd, kanalizacja, woda
licytacja: 03.09.2026
346 666,66
Mieszkania

Mieszkanie ul. Śląska, Gdynia

Śląska, Gdynia, gdyński, pomorskie
42,30 m2
1 pokój | 1 piętro
 
prąd, woda, kanalizacja, gaz
licytacja: 03.09.2026
356 250,00
Mieszkania

Mieszkanie 3-pokojowe: ul. Głogowa, 26-300 Opoczno

Głogowa, Opoczno, opoczyński, łódzkie
129,04 m2
3 pokoje | 3 piętro
 
prąd, woda, kanalizacja
licytacja: 03.09.2026
317 550,00
Mieszkania

Udział 1/2 Mieszkanie w Gorzowie Wielkopolskim – 32m2

Dunikowskiego, Gorzów Wielkopolski, lubuskie
32,47 m2
piętro
 
woda, prąd, kanalizacja
licytacja: 09.09.2026
66 666,67
Mieszkania

Mieszkanie: 09-500 Lucień

Lucień, mazowieckie
42,00 m2
 
prąd, woda, kanalizacja
licytacja: 10.09.2026
62 000,00
Mieszkania

Mieszkanie ul. Sielecka, Warszawa

Sielecka, Warszawa, mazowieckie
48,50 m2
2 pokoje | 2 piętro
licytacja: 10.09.2026
691 500,00
Mieszkania

Mieszkanie do remontu – Grabów

Grabów, lubuskie
23,90 m2
piętro
 
prąd, woda, kanalizacja
licytacja: 15.09.2026
24 000,00

Mieszkanie od komornika – jak kupić?

Chcąc kupić mieszkanie z licytacji komorniczej, trzeba dokładnie zapoznać się z obwieszczeniem, które zamieszcza komornik. Znajdują się tam najważniejsze informacje na temat nieruchomości, takie jak:

  • dane i stan techniczny lokalu;
  • liczba i rodzaj pomieszczeń;
  • metraż;
  • lokalizacja mieszkania;
  • termin oględzin;
  • data i miejsce licytacji.

Dodatkowo w obwieszczeniu zamieszczona jest wartość rynkowa nieruchomości oraz cena wywoławcza, która stanowi 3/4 ceny rynkowej na pierwszej licytacji lub 2/3 ceny na drugiej licytacji. Komornik podaje również wysokość wadium, które trzeba wpłacić, aby przystąpić do licytacji. W trakcie przetargu oferenci przebijają cenę, a osoba, która zaproponuje najwyższą kwotę, wygrywa. 

 

Czy warto?

Mieszkania od komornika sprzedawane są zazwyczaj poniżej ceny rynkowej, a dodatkowo wśród licznych ofert nieruchomości znaleźć można prawdziwe perełki – mieszkania w centrum miasta, w ciekawej lokalizacji czy o nietypowym wykończeniu bądź architekturze. Przystąpienie do licytacji komorniczej mieszkania nie wiąże się z żadnymi opłatami, a wadium w przypadku przegranej lub nieprzystąpienia do przetargu jest w całości zwracane. Osobie, która wygrała licytację, wadium zaliczane jest na poczet ceny.

Korzystna jest też obserwacja obwieszczeń komorniczych domów i działek.

Jeżeli jesteś zainteresowany innymi nieruchomościami, sprawdź naszą ofertę.

Posiadamy nieruchomości z licytacji komorniczych na terenie całej Polski:

WojewództwoMiasto
woj. dolnośląskieWrocław
woj. kujawsko-pomorskieBydgoszcz
woj. lubelskieLublin
woj. lubuskieZielona Góra
woj. łódzkieŁódź
woj. małopolskieKraków
woj. mazowieckie Warszawa
woj. opolskieOpole
woj. podkarpackieRzeszów
woj. podlaskieBiałystok
woj. pomorskieGdańsk
woj. śląskieKatowice
woj. świętokrzyskieKielce
woj. warmińsko-mazurskieOlsztyn
woj. wielkopolskiePoznań
woj. zachodniopomorskieSzczecin

 

Domy

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym LICYTACJA

Półwiejska, Karbowo, brodnicki, kujawsko-pomorskie
191,60 m2 | działka: 804,00 m2
4 pokoje
 
do odświeżenia | energia elektryczna, woda, szambo
licytacja: 02.10.2026
253 125,00
Działki

Działki niezabudowane także dla NIEROLNIKA

Bodzechów, ostrowiecki, świętokrzyskie
10 900,00 m2
licytacja: 30.09.2026
20 812,00
Działki

Duża działka i budynki warsztat-magazyn LICYTACJA

Niepodległości, Golczewo, kamieński, zachodniopomorskie
17 205,00 m2 | działka: 17 205,00 m2
licytacja: 07.10.2026
323 250,00
Działki

Działka niezabudowana- składy, magazyny, produkcja

Południowa, Głogów, głogowski, dolnośląskie
3 178,00 m2 | działka: 3 178,00 m2
licytacja: 06.10.2026
307 500,00
Domy

Udział 1/2 – dom: 48-140 Niekazanice

Niekazanice, opolskie
106,00 m2 | działka: 800,00 m2
licytacja: 23.09.2026
28 500,00
Domy

Dom w Zubrzycach, ul. Pogodna

Pogodna, Zubrzyce, opolskie
62,40 m2 | działka: 2 600,00 m2
licytacja: 23.09.2026
55 500,00
Domy

Dom: Sosnowa, 62-040 Puszczykowo

Sosnowa, Puszczykowo, wielkopolskie
115,00 m2 | działka: 499,00 m2
 
energia elektryczna, gaz, woda, kanalizacja
licytacja: 23.09.2026
469 666,67
Domy

Dom – 27-440 Grójec

Grójec, świętokrzyskie
164,80 m2 | działka: 500,00 m2
 
energia elektryczna, kanalizacja, woda
licytacja: 21.09.2026
288 750,00
×

Zapisz się do newslettera

Wybierz województwo
Rodzaj treści