Działka rolna- regularny kształt LICYTACJA

42 133,00

Tułodziad, warmińsko-mazurskie

Skontaktuj się

Opis nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie

Arkadiusz Królikowski

Kancelaria Komornicza nr III 14-100 Ostróda ul. Jana III Sobieskiego 3 A/ 9

Km 4145/24

 

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Arkadiusz Królikowski na podstawieart. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że

w dniu 24.09.2026 o godzinie 12.00

na portalu e-licytacje.komornik,pl rozpocznie się

DRUGA licytacja nieruchomości

położonej:14-120 Dabrówno, Tułodziad, dla którejSąd Rejonowy w Ostródzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerzeEL1O/000xxxx/5

-działka niezabudowana rolna nr 92/5 o pow. 0,6829 ha we wsi Tułodziad – siedlisko Kobyła, gm. Dąbrówno (identyfikator działki:281502_2.0021.92/5). Teren działki płaski, kształt regularny zbliżony do trapezu o proporcjonalnych bokach. Klasa gruntu: grunty rolne zabudowane Br-RIIIb – 0,0174 ha, grunty rolne zabudowane Br-RIVa – 0,6399 ha, grunty rolne zabudowane Br-RV – 0,0256 ha. Na części działki widoczne są fundamenty najprawdopodobniej po byłych budynkach gospodarczych. Działka porośnięta trawą oraz samosiewem drzew iglastych i liściastych.

Dojazd do działki z drogi asfaltowej przebiegającej przez wieś Tułodziad drogą żwirową utwardzoną biegnącą w kierunku siedlisk Tułodziad 39 oraz 40, a następnie 350 m drogą gruntową nieutwardzoną w kierunku siedliska Kobyła – Tułodziad 39, która w swoim końcowym przebiegu jest jedynie drogą wydzieloną geodezyjnie i częściowo nieurządzoną w terenie. Brak aktualnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Dąbrówno w miejscu położenia działki. Zgodnie z Uchwałą LXVI/404/2023 Rady Gminy Dąbrówno z dnia 11.09.2023 r. przeznaczenie działki nr 92/5 to tereny rolne. Działka położona jest na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Wzgórz Dylewskich.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej – rozpocznie w dniu 24.09.2026 o godzinie: 12:00 i zakończy się w dniu. 01.10.2026 o godzinie: 12:00.

Suma oszacowania wynosi 63 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 42 133,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest6 320,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika:PeKaO SA II o/Ostróda 85124025551111001032382737 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności

Szczegóły ogłoszenia

Nr oferty

S/70/5/PBNPO

Cena

42 133,00 zł

Powierzchnia

6829 m2

Powierzchnia działki

6829 m2

Data licytacji

24.09.2026

Lokalizacja

Tułodziad, ostródzki, warmińsko-mazurskie

Przeznaczenie gruntu

rolny

Dane dodatkowe

regularny kształt

Dojazd

utwardzony

Forma prawna

własność

Zadzwoń do sprzedawcy

Ewa Kisiel

661 740 050

    Kontakt ze sprzedawcą

    Podobne oferty

    Działki

    Działka produkcyjno- magazynowa PRZETARG

    Osiek nad Notecią, pilski, wielkopolskie
    9 000,00 m2 | działka: 9 000,00 m2
    352 880,00
    Działki

    Grunty pokopalniane

    Piekary śląskie, śląskie
    127 600,00 m2 | działka: 127 600,00 m2
    1 200 000,00
    Działki

    Działka usługowa z budynkami do wyburzenia

    Komorniki, legnicki, dolnośląskie
    4 900,00 m2 | działka: 4 900,00 m2
    144 500,00
    Działki

    Budynek resturacyjno- hotelowy LICYTACJA

    Wczaswoa, Puszczykowo, poznański, wielkopolskie
    532,00 m2 | działka: 2 600,00 m2
    licytacja: 03.09.2026
    783 133,00
    Działki

    Duża działka z budynkiem dawnego hotelu

    Wola Łącka, płocki, mazowieckie
    34 700,00 m2 | działka: 34 700,00 m2
    2 173 820,00
    Działki Nieruchomości przemysłowe

    Komplek działek pod aktywność gospodarczą

    Mauryców, bełchatowski, łódzkie
    3 260,00 m2 | działka: 3 260,00 m2
     
    do remontu | prąd, woda, kanalizacja
    520 000,00
    Działki

    Działka budowlana 2600m², piękne widoki!

    Zabrzeż, nowosądecki, małopolskie
    2 600,00 m2 | działka: 2 600,00 m2
    133 200,00
    Działki

    Działka pod zabudowę produkcyjno- magazynową

    Torowa, Zabrze, zabrze, śląskie
    965,00 m2 | działka: 965,00 m2
    licytacja: 26.08.2026
    44 464,00
    Działki

    Działka z potencjałem pod lofty dla dewelopera

    Ofiar Katynia, Dębno, myśliborski, zachodniopomorskie
    2 665,00 m2 | działka: 2 665,00 m2
    504 000,00
    ×

    Zapisz się do newslettera

    Wybierz województwo
    Rodzaj treści