253 125,00 zł
Karbowo, kujawsko-pomorskie
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Brodnicy
Jarosław Gardocki
Kancelaria Komornicza nr I w Brodnicy, św. Jakuba 16
Km 2544/20
OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sejdowy przy Sądzie Rejonowym w Brodnicy Jarosław Gardocki, podaje do publicznej wiadomości, że
w dniu 02-10-2026 o godzinie 10:00
rozpocznie się pierwsza licytacja elektroniczna udziału wynoszącego
1/2 części nieruchomości, tj.: działka nr 109/15 0 pow. 0,0804 ha, na której zlokalizowany jest budynek mieszkalny o pow. użytkowej 191,60 m2, położonej pod adresem: 87-300 Brodnica, Karbowo, ul. Półwiejska, dla której Sąd Rejonowy w Brodnicy Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze TO1B/000xxxxx/2.
Budynek jest jednorodzinny, dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym, podpiwniczony, wybudowany w 2012r. Działka nr 109/15 nie posiada formalnie dostępu do drogi publicznej. Funkcjonalnie dojazd do nieruchomości odbywa się od strony dziatek drogowych nr 110 (własność innych osób fizycznych), 109/16 (własność gminy) o nawierzchni częściowo gruntowej, w odległości ok ISO m. od najbliższej drogi asfaltowej.
Zgodnie z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego działki nr 110 i 109/16 oznaczone są jako 02KDL-drogi lokalne publiczne. Właściciel przedmiotowi nieruchomości gruntowej zabudowanej stanowiącej działkę 109/15 nie posiada udziału w działce drogowej nr 110, a własność działki nr 110 nie została dotychczas przeniesiona na rzecz Gminy. Zgodnie z powyższym prawny dostęp do drogi publicznej wymaga uregulowania. Działka nr 109/16 należąca do Gminy Brodnica TOlB/000xxxxx/4 została wydzielona pod poszerzenie dz. nr 110. 27.07.2021 z rejestru egib wykreślono wpis dotyczący władania dz.llO przez Gminę Brodnica zgodnie z treścią wpisów KW prowadzoną dla nieruchomości dz. nr 110 stanowiła własność prywatną.
Dojazd do nieruchomości odbywa się swobodnie. Powyższa zmiana nie wpływa na wartość nieruchomości. Uwaga I ujawniono rozbieżność w kwestii sposobu korzystania z nieruchomości, tzn. w księdze wieczystej oznaczono działkę jako R-grunty orne, natomiast w uproszczonym wypisie z rejestru gruntów oznaczono jako B-tereny mieszkaniowe, oraz rozbieżność w kwestii własności nieruchomości; w KW właściciele posiadają udziały po wys. 1/2 nieruchomości, a w ewidencji gruntów właściciele widnieją jako małżeństwo. Sprzedaż w drodze licytacji elektronicznej jest dokonywana za pośrednictwem systemu teleinformatycznego dostępnego pod adresem: elicytacje.komornik,pl
Licytacja zakończy się w dniu 09-10-2026 o godzinie 10:00.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę 337 500,00 zł.
Cena wywołania wynosi trzy czwarte wartości szacunkowej tj. kwotę 253 125,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania to jest 33 750,00 zł.
Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją w godzinach od 10.00 do 18.00.
Przystąpienie do przetargu wymaga zgłoszenia przystąpienia w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem: elicytacje.komornik,pl na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika numer: Bank Spółdzielczy w Brodnicy 0. w Brodnicy 12948411500010133220000001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Przepisu art. 964 kpc nie stosuje się. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu; numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby – do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji. Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu.
Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa. Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu – w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie lub przedmiotów razem z zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności
Nr oferty
S/39/4/PPSGB
Cena
253 125,00 zł
Powierzchnia
191.6 m2
Powierzchnia działki
804 m2
Numer działki
109/15
Data licytacji
02.10.2026
Lokalizacja
Półwiejska, Karbowo, brodnicki, kujawsko-pomorskie
Liczba pięter
1
Liczba pokoi
4
Rodzaj zabudowy
wolnostojący
Rodzaj budynku
wolnostojący
Rodzaj ogrzewania
węglowe
Stan
do odświeżenia
Media
energia elektryczna, woda, szambo
Dodatkowe
taras, garaż