Lokale usługowe z licytacji komorniczych na sprzedaż

Licytacje komornicze lokali usługowych to możliwość pozyskania ciekawej nieruchomości w przystępnej cenie. Sprzedaż jest publiczna i organizuje ją komornik, co zapewnia bezpieczeństwo wszystkim oferentom.

Lokale użytkowe

Budynek usługowo-mieszkalny, Libiąż ul. 1 Maja

1 Maja, Libiąż, chrzanowski, małopolskie
1 974,41 m2
licytacja: 09.09.2026
3 669 016,67
Lokale użytkowe

Lokal pod usługi medyczne LICYTACJA

Sobieskiego, Człuchów, człuchowski, pomorskie
158,33 m2
 
do remontu | prąd, woda, kanalizacja
licytacja: 14.10.2026
202 666,00
Lokale użytkowe

Budynek usługowy 601m2 na działce gruntu o powierzchni 2298m2 LICYTACJA

Damnica, Słupski, pomorskie
601,00 m2
 
do remontu
licytacja: 22.10.2026
427 043,70
Lokale użytkowe Mieszkania

Kamienica mieszkalno- usługowa LICYTACJA

Podjazdowa, Nowa Ruda, kłodzki, dolnośląskie
332,00 m2
8 pokoi | 8 piętro
 
do odświeżenia | prąd, woda, kanalizacja
461 333,33

Na czym polegają licytacje komornicze?

Przetargi od komornika polegają na licytacji, a więc oferenci przebijają ofertę. Oczywiście kto zaproponuje najwyższą cenę, ten wygrywa. Licytacja rozpoczyna się od ceny wywoławczej, która wynosi 3/4 wartości nieruchomości. Jeśli lokal nie zostanie sprzedany, to ogłaszana jest druga licytacja, a cena zostaje obniżona o kolejne 8% i wynosi 2/3 ceny rynkowej. Do licytacji może przystąpić każda dorosła osoba, ale niezbędne jest wpłacenie wadium, które  wynosi 10% ceny nieruchomości. W przypadku wygrania licytacji kwota ta jest zaliczana na poczet zapłaty ceny, a pozostałym osobom wadium zostaje w całości zwrócone. Na zapłatę pozostałej kwoty kupujący ma 2 tygodnie, jednak termin ten można wydłużyć o kolejne 2 tygodnie, co pozwala na wzięcie kredytu. Zwłaszcza, że termin na zapłatę liczony jest od momentu dostarczenia pisma z sądu o przybiciu, potwierdzającym wygrany przetarg.

 

Licytacje komornicze lokali usługowych – czy warto?

Największą zaletą lokali usługowych od komornika jest niewątpliwie ich niższa cena – rzadko bowiem podczas przetargu cena osiąga wartość rynkową nieruchomości. Dodatkowo oferowane lokale usługowe nie pojawią się na rynku komercyjnym, a często ich dużym atutem może być atrakcyjna lokalizacja, np. w centrum miasta, czy też wyjątkowy rozkład pomieszczeń bądź wykończenie. Korzystne może być też kupno obiektów przemysłowych od komornika, lub działek.

Posiadamy nieruchomości z licytacji komorniczych na terenie całej Polski:

WojewództwoMiasto
woj. dolnośląskieWrocław
woj. kujawsko-pomorskieBydgoszcz
woj. lubelskieLublin
woj. lubuskieZielona Góra
woj. łódzkieŁódź
woj. małopolskieKraków
woj. mazowieckie Warszawa
woj. opolskieOpole
woj. podkarpackieRzeszów
woj. podlaskieBiałystok
woj. pomorskieGdańsk
woj. śląskieKatowice
woj. świętokrzyskieKielce
woj. warmińsko-mazurskieOlsztyn
woj. wielkopolskiePoznań
woj. zachodniopomorskieSzczecin

 

Domy

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym LICYTACJA

Półwiejska, Karbowo, brodnicki, kujawsko-pomorskie
191,60 m2 | działka: 804,00 m2
4 pokoje
 
do odświeżenia | energia elektryczna, woda, szambo
licytacja: 02.10.2026
253 125,00
Działki

Działki niezabudowane także dla NIEROLNIKA

Bodzechów, ostrowiecki, świętokrzyskie
10 900,00 m2
licytacja: 30.09.2026
20 812,00
Działki

Duża działka i budynki warsztat-magazyn LICYTACJA

Niepodległości, Golczewo, kamieński, zachodniopomorskie
17 205,00 m2 | działka: 17 205,00 m2
licytacja: 07.10.2026
323 250,00
Działki

Działka niezabudowana- składy, magazyny, produkcja

Południowa, Głogów, głogowski, dolnośląskie
3 178,00 m2 | działka: 3 178,00 m2
licytacja: 06.10.2026
307 500,00
Domy

Udział 1/2 – dom: 48-140 Niekazanice

Niekazanice, opolskie
106,00 m2 | działka: 800,00 m2
licytacja: 23.09.2026
28 500,00
Domy

Dom w Zubrzycach, ul. Pogodna

Pogodna, Zubrzyce, opolskie
62,40 m2 | działka: 2 600,00 m2
licytacja: 23.09.2026
55 500,00
Domy

Dom: Sosnowa, 62-040 Puszczykowo

Sosnowa, Puszczykowo, wielkopolskie
115,00 m2 | działka: 499,00 m2
 
energia elektryczna, gaz, woda, kanalizacja
licytacja: 23.09.2026
469 666,67
Domy

Dom – 27-440 Grójec

Grójec, świętokrzyskie
164,80 m2 | działka: 500,00 m2
 
energia elektryczna, kanalizacja, woda
licytacja: 21.09.2026
288 750,00
×

Zapisz się do newslettera

Wybierz województwo
Rodzaj treści