Poznań licytacje komornicze nieruchomości

Nieruchomości przemysłowe

Budynek magazynowo-produkcyjno-biurowe LICYTACJA

Kurlandzka, Poznań, wielkopolskie
4 108,80 m2 | działka: 3 387,00 m2
 
gotowy | prąd, woda, gaz, kanalizacja
2 521 000,00
Domy

Budynek biurowo-usługowy z częścią mieszkalną LICYTACJA

Poręba, Poznań, wielkopolskie
674,91 m2 | działka: 1 382,00 m2
8 pokoi
 
do remontu | woda, kanalizacja, gaz, energia elektryczna
510 533,00

Licytacje komornicze w Poznaniu mają charakter publiczny, a więc komornik ma obowiązek wydania obwieszczenia o planowanych licytacjach. Do przetargu może przystąpić każda pełnoletnia osoba, która wpłaci wadium – w razie przegranej w licytacji jest ono w całości zwracane. Licytacja polega na przebijaniu ceny wywoławczej (3/4 wartości nieruchomości) i ofert konkurentów aż do wyłonienia najwyższej oferty, która oznacza koniec przetargu. W przypadku braku sprzedaży ogłaszana jest druga licytacja, na której cena wywoławcza wynosi 2/3 wartości szacunkowej nieruchomości. Wszystkie informacje dotyczące nieruchomości i licytacji można sprawdzić w obwieszczeniu.

Aukcje komornicze w Poznaniu 

Jakie nieruchomości można kupić?

Na licytacji komorniczej w Poznaniu, w woj. wielkopolskim, można kupić praktycznie każdy rodzaj nieruchomości mieszkalnej i przemysłowej – wszystko zależy od dostępności nieruchomości. Można więc w ten sposób kupić: dom z licytacji, mieszkanie, lokal usługowy od komornika, pomieszczenia biurowe, garaż, działkę, magazyny, hale, hotele z przetargów, restauracje i inne nieruchomości. Jeśli chcesz sprawdzić pełną ofertę również w innych lokalizacjach, sprawdź tutaj.

Czym jest licytacja komornicza?

Licytacja komornicza to publiczna sprzedaż majątku, prowadzona przez komornika. Nabywcą może być osoba fizyczna lub prawna, która zaoferuje najwyższą kwotę. Licytacje komornicze mogą odbywać się online lub w sądzie rejonowym, a udział może wziąć każdy, kto wpłaci wadium (1/10 wartości nieruchomości), z wyjątkiem osób wykluczonych przepisami.

Licytacje komornicze są doskonałą okazją do nabycia nieruchomości na własny użytek lub jako inwestycję. Nieruchomości te są często sprzedawane poniżej wartości rynkowej i można trafić na wyjątkowe oferty, takie jak domy, mieszkania czy lokale usługowe w atrakcyjnych lokalizacjach. Proces licytacyjny nadzorowany jest przez komornika i sąd, co zapewnia legalność i transparentność. Informacje o licytacjach są jawne, co pozwala na dokładne zapoznanie się ze stanem nieruchomości. Dzięki temu można znaleźć atrakcyjne nieruchomości, rzadko dostępne na rynku komercyjnym.

Kto może wziąć udział w przetargu?

W licytacjach komorniczych w Poznaniu może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która w odpowiednim terminie wpłaciła wadium, czyli rękojmię. Warto przy tym pamiętać, że wadium jest zaliczane na poczet zapłaty wylicytowanej ceny, a przy braku wygranej, zwracane w całości. To oznacza, że przetargi u komornika są całkowicie bezpłatne.

Poznań – koziołki, targi i piastowska historia

Poznań, położony nad Wartą w województwie wielkopolskim, to miasto o bogatej historii i dynamicznym rozwoju. Stary Rynek z renesansowym ratuszem i słynnymi koziołkami jest sercem miasta. Ostrów Tumski, najstarsza część Poznania, kryje Katedrę św. Piotra i Pawła, miejsce spoczynku pierwszych władców Polski. Międzynarodowe Targi Poznańskie przyciągają przedsiębiorców z całego świata. W okolicy warto odwiedzić Rogalin z pałacem i dębami oraz Gniezno, pierwszą stolicę Polski. Poznań łączy piastowską tradycję z nowoczesnością i biznesem.

Domy

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym LICYTACJA

Półwiejska, Karbowo, brodnicki, kujawsko-pomorskie
191,60 m2 | działka: 804,00 m2
4 pokoje
 
do odświeżenia | energia elektryczna, woda, szambo
licytacja: 02.10.2026
253 125,00
Działki

Działki niezabudowane także dla NIEROLNIKA

Bodzechów, ostrowiecki, świętokrzyskie
10 900,00 m2
licytacja: 30.09.2026
20 812,00
Działki

Duża działka i budynki warsztat-magazyn LICYTACJA

Niepodległości, Golczewo, kamieński, zachodniopomorskie
17 205,00 m2 | działka: 17 205,00 m2
licytacja: 07.10.2026
323 250,00
Działki

Działka niezabudowana- składy, magazyny, produkcja

Południowa, Głogów, głogowski, dolnośląskie
3 178,00 m2 | działka: 3 178,00 m2
licytacja: 06.10.2026
307 500,00
Domy

Udział 1/2 – dom: 48-140 Niekazanice

Niekazanice, opolskie
106,00 m2 | działka: 800,00 m2
licytacja: 23.09.2026
28 500,00
Domy

Dom w Zubrzycach, ul. Pogodna

Pogodna, Zubrzyce, opolskie
62,40 m2 | działka: 2 600,00 m2
licytacja: 23.09.2026
55 500,00
Domy

Dom: Sosnowa, 62-040 Puszczykowo

Sosnowa, Puszczykowo, wielkopolskie
115,00 m2 | działka: 499,00 m2
 
energia elektryczna, gaz, woda, kanalizacja
licytacja: 23.09.2026
469 666,67
Domy

Dom – 27-440 Grójec

Grójec, świętokrzyskie
164,80 m2 | działka: 500,00 m2
 
energia elektryczna, kanalizacja, woda
licytacja: 21.09.2026
288 750,00
×

Zapisz się do newslettera

Wybierz województwo
Rodzaj treści