Wrocław licytacje komornicze nieruchomości

Licytacje komornicze we Wrocławiu to rodzaj sprzedaży nieruchomości (rzadziej ruchomości) organizowanej przez komornika, a przeprowadzanej przez sąd. Informacje o nieruchomościach na sprzedaż i licytacjach znaleźć można w obwieszczeniach.

Obecnie nie posiadamy żadnych ogłoszeń w danym regionie. Polecamy sprawdzić inne lokalizacje:

Czym jest licytacja komornicza?

Licytacja komornicza to publiczna sprzedaż majątku, prowadzona przez komornika. Nabywcą może być osoba fizyczna lub prawna, która zaoferuje najwyższą kwotę. Licytacje komornicze mogą odbywać się online lub w sądzie rejonowym, a udział może wziąć każdy, kto wpłaci wadium (1/10 wartości nieruchomości), z wyjątkiem osób wykluczonych przepisami.

Licytacje komornicze są doskonałą okazją do nabycia nieruchomości na własny użytek lub jako inwestycję. Nieruchomości te są często sprzedawane poniżej wartości rynkowej i można trafić na wyjątkowe oferty, takie jak domy, mieszkania czy lokale usługowe w atrakcyjnych lokalizacjach. Proces licytacyjny nadzorowany jest przez komornika i sąd, co zapewnia legalność i transparentność. Informacje o licytacjach są jawne, co pozwala na dokładne zapoznanie się ze stanem nieruchomości. Dzięki temu można znaleźć atrakcyjne nieruchomości, rzadko dostępne na rynku komercyjnym.

Jakie nieruchomości można kupić na licytacji komorniczej? 

Na licytacjach komorniczych we Wrocławiu można znaleźć praktycznie wszystkie rodzaje nieruchomości. Są to przede wszystkim:

 

Czy warto kupować nieruchomość od komornika?

Zakup nieruchomości na licytacji komorniczej ma wiele zalet, z których najczęściej wymienianą jest niższa od rynkowej cena. Cena wywoławcza wynosi jedynie 3/4 wartości (w razie braku sprzedaży organizowana jest druga licytacja z ceną w wysokości 2/3 wartości). Oczywiście cena ta w toku licytacji wzrośnie, ale zazwyczaj jest dużo niższa od cen na rynku komercyjnym. Dodatkowo na licytacjach pojawiają się oferty bardzo atrakcyjne pod względem lokalizacji, architektury, czy możliwości inwestycyjnych.

 

Kto może wziąć udział w licytacji komorniczej we Wrocławiu?

W licytacjach komorniczych we Wrocławiu i innych miastach województwa dolnośląskiego może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która wpłaci rękojmie. Nie trzeba być mieszkańcem tego miasta. Co więcej, wiele licytacji odbywa się internetowo, a na stacjonarnych przetargach nie trzeba pojawiać się osobiście – w naszym imieniu może występować dowolna osoba, która posiada pełnomocnictwo.

Odkryj urok Wrocławia – Rynek, Ostrów Tumski i Hala Stulecia

Wrocław – stolica Dolnego Śląska, to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Znany jest z licznych mostów i malowniczych wysp na Odrze. Rynek z gotyckim ratuszem to serce miasta, pełne kawiarni i restauracji. Ostrów Tumski, najstarsza część Wrocławia, zachwyca katedrą św. Jana Chrzciciela. Hala Stulecia, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest miejscem licznych wydarzeń kulturalnych. Panorama Racławicka przyciąga turystów z całego świata. Wrocław to również miasto krasnali, które można spotkać na każdym kroku i które dodają mu wyjątkowego uroku.

Domy

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym LICYTACJA

Półwiejska, Karbowo, brodnicki, kujawsko-pomorskie
191,60 m2 | działka: 804,00 m2
4 pokoje
 
do odświeżenia | energia elektryczna, woda, szambo
licytacja: 02.10.2026
253 125,00
Działki

Działki niezabudowane także dla NIEROLNIKA

Bodzechów, ostrowiecki, świętokrzyskie
10 900,00 m2
licytacja: 30.09.2026
20 812,00
Działki

Duża działka i budynki warsztat-magazyn LICYTACJA

Niepodległości, Golczewo, kamieński, zachodniopomorskie
17 205,00 m2 | działka: 17 205,00 m2
licytacja: 07.10.2026
323 250,00
Działki

Działka niezabudowana- składy, magazyny, produkcja

Południowa, Głogów, głogowski, dolnośląskie
3 178,00 m2 | działka: 3 178,00 m2
licytacja: 06.10.2026
307 500,00
Domy

Udział 1/2 – dom: 48-140 Niekazanice

Niekazanice, opolskie
106,00 m2 | działka: 800,00 m2
licytacja: 23.09.2026
28 500,00
Domy

Dom w Zubrzycach, ul. Pogodna

Pogodna, Zubrzyce, opolskie
62,40 m2 | działka: 2 600,00 m2
licytacja: 23.09.2026
55 500,00
Domy

Dom: Sosnowa, 62-040 Puszczykowo

Sosnowa, Puszczykowo, wielkopolskie
115,00 m2 | działka: 499,00 m2
 
energia elektryczna, gaz, woda, kanalizacja
licytacja: 23.09.2026
469 666,67
Domy

Dom – 27-440 Grójec

Grójec, świętokrzyskie
164,80 m2 | działka: 500,00 m2
 
energia elektryczna, kanalizacja, woda
licytacja: 21.09.2026
288 750,00
×

Zapisz się do newslettera

Wybierz województwo
Rodzaj treści