Warszawa licytacje komornicze nieruchomości

Licytacje komornicze w Warszawie to oferta różnych nieruchomości (działki, mieszkania, domy, lokale użytkowe, hale, hotele) na sprzedaż. Oferenci mają dostęp do wszystkich informacji i mogą obejrzeć oferowaną nieruchomość, aby dokładnie sprawdzić jej stan.

 

Mieszkania

Mieszkanie ul. Sielecka, Warszawa

Sielecka, Warszawa, mazowieckie
48,50 m2
2 pokoje | 2 piętro
licytacja: 10.09.2026
691 500,00
Domy

Dom w Warszawie przy ul. Potockich

Potockich , Warszawa, warszawski, mazowieckie
128,00 m2 | działka: 400,00 m2
6 pokoi
licytacja: 08.10.2026
1 139 333,33

Licytacje komornicze – tanie nieruchomości w Warszawie

Nieruchomości od komornika w Warszawie są wystawianie za niższą cenę niż wartość rynkowa. W tym celu szacowana jest wartość danej nieruchomości, a następnie ustala się cenę wywoławczą, która wynosi 3/4 wartości. W przypadku braku chętnych komornik organizuje drugą licytację, a cena spada do 2/3 wartości. Na cenę ma wpływ również liczba chętnych i składanych przez nich ofert, ale na licytacjach komorniczych w Warszawie, w woj. mazowieckim, rzadko ostateczna cena przekracza wartość nieruchomości.

Czym jest licytacja komornicza?

Licytacja komornicza to publiczna sprzedaż majątku, prowadzona przez komornika. Nabywcą może być osoba fizyczna lub prawna, która zaoferuje najwyższą kwotę. Licytacje komornicze mogą odbywać się online lub w sądzie rejonowym, a udział może wziąć każdy, kto wpłaci wadium (1/10 wartości nieruchomości), z wyjątkiem osób wykluczonych przepisami.

Licytacje komornicze są doskonałą okazją do nabycia nieruchomości na własny użytek lub jako inwestycję. Nieruchomości te są często sprzedawane poniżej wartości rynkowej i można trafić na wyjątkowe oferty, takie jak domy, mieszkania czy lokale usługowe w atrakcyjnych lokalizacjach. Proces licytacyjny nadzorowany jest przez komornika i sąd, co zapewnia legalność i transparentność. Informacje o licytacjach są jawne, co pozwala na dokładne zapoznanie się ze stanem nieruchomości. Dzięki temu można znaleźć atrakcyjne nieruchomości, rzadko dostępne na rynku komercyjnym.

 

Kto może kupić nieruchomość od komornika?

Licytacje komornicze w Warszawie to sprzedaż publiczna organizowana przez komornika, a więc mogą wziąć w niej udział wszystkie pełnoletnie osoby, również mieszkające poza Warszawą. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wymaganego wadium, czyli rękojmi. Wynosi ona zazwyczaj 10% ceny nieruchomości. W przypadku niewylicytowania lokalu rękojmia w całości zostaje zwrócona, więc udział w licytacji nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Zalety nieruchomości z licytacji komorniczej

Do najważniejszych zalet licytacji komorniczych w Warszawie zaliczyć można:

  • niską cenę nieruchomości;
  • bezpieczeństwo transakcji;
  • atrakcyjne nieruchomości, np. w centrum miasta.

Zobacz również inne oferty nieruchomości.

Warszawa – stolica pełna kontrastów i historii

Warszawa, serce Polski w województwie mazowieckim, to miasto o burzliwej historii i dynamicznym rozwoju. Starówka, odbudowana po zniszczeniach II wojny światowej, zachwyca zabytkowymi kamienicami i Zamkiem Królewskim. Nowoczesne wieżowce w centrum miasta symbolizują jego gospodarczy potencjał. Pałac Kultury i Nauki, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków, oferuje panoramiczne widoki. Łazienki Królewskie z malowniczym parkiem i Pałacem na Wyspie są idealnym miejscem na spacer. W okolicy warto odwiedzić Żelazową Wolę, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, oraz Nieborów z pięknym pałacem. Warszawa łączy tradycję z nowoczesnością, oferując bogate życie kulturalne i rozrywkowe.

Domy

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym LICYTACJA

Półwiejska, Karbowo, brodnicki, kujawsko-pomorskie
191,60 m2 | działka: 804,00 m2
4 pokoje
 
do odświeżenia | energia elektryczna, woda, szambo
licytacja: 02.10.2026
253 125,00
Działki

Działki niezabudowane także dla NIEROLNIKA

Bodzechów, ostrowiecki, świętokrzyskie
10 900,00 m2
licytacja: 30.09.2026
20 812,00
Działki

Duża działka i budynki warsztat-magazyn LICYTACJA

Niepodległości, Golczewo, kamieński, zachodniopomorskie
17 205,00 m2 | działka: 17 205,00 m2
licytacja: 07.10.2026
323 250,00
Działki

Działka niezabudowana- składy, magazyny, produkcja

Południowa, Głogów, głogowski, dolnośląskie
3 178,00 m2 | działka: 3 178,00 m2
licytacja: 06.10.2026
307 500,00
Domy

Udział 1/2 – dom: 48-140 Niekazanice

Niekazanice, opolskie
106,00 m2 | działka: 800,00 m2
licytacja: 23.09.2026
28 500,00
Domy

Dom w Zubrzycach, ul. Pogodna

Pogodna, Zubrzyce, opolskie
62,40 m2 | działka: 2 600,00 m2
licytacja: 23.09.2026
55 500,00
Domy

Dom: Sosnowa, 62-040 Puszczykowo

Sosnowa, Puszczykowo, wielkopolskie
115,00 m2 | działka: 499,00 m2
 
energia elektryczna, gaz, woda, kanalizacja
licytacja: 23.09.2026
469 666,67
Domy

Dom – 27-440 Grójec

Grójec, świętokrzyskie
164,80 m2 | działka: 500,00 m2
 
energia elektryczna, kanalizacja, woda
licytacja: 21.09.2026
288 750,00
×

Zapisz się do newslettera

Wybierz województwo
Rodzaj treści