Bydgoszcz licytacje komornicze nieruchomości

Licytacje komornicze w Bydgoszczy nie cieszą się dużym zainteresowaniem, a jest to doskonała okazja do taniego nabycia ciekawej nieruchomości. Od komornika można kupić m.in.: mieszkanie, dom, hale, magazyny, działki, hotele czy lokale usługowe.

Mieszkania

Mieszkanie: Bydgoszcz, ul. Fieldotfa „Nila”

gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila", Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
74,14 m2
4 pokoje | 4 piętro
 
prąd, woda, kanalizacja
licytacja: 29.09.2026
71 025,00

Czym jest licytacja komornicza?

Licytacja komornicza to publiczna sprzedaż majątku, prowadzona przez komornika. Nabywcą może być osoba fizyczna lub prawna, która zaoferuje najwyższą kwotę. Licytacje komornicze mogą odbywać się online lub w sądzie rejonowym, a udział może wziąć każdy, kto wpłaci wadium (1/10 wartości nieruchomości), z wyjątkiem osób wykluczonych przepisami.

Licytacje komornicze są doskonałą okazją do nabycia nieruchomości na własny użytek lub jako inwestycję. Nieruchomości te są często sprzedawane poniżej wartości rynkowej i można trafić na wyjątkowe oferty, takie jak domy, mieszkania czy lokale usługowe w atrakcyjnych lokalizacjach. Proces licytacyjny nadzorowany jest przez komornika i sąd, co zapewnia legalność i transparentność. Informacje o licytacjach są jawne, co pozwala na dokładne zapoznanie się ze stanem nieruchomości. Dzięki temu można znaleźć atrakcyjne nieruchomości, rzadko dostępne na rynku komercyjnym.

Jak wygląda licytacja komornicza?

Komornik organizuje, a sąd w określonym terminie przeprowadza przetarg na zakup określonej nieruchomości. Wszystkich informacji dotyczących nieruchomości i przetargu, zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się z obwieszczenia, u komornika prowadzącego sprawę oraz od przedstawicieli naszej firmy. Sama licytacja komornicza polega na przebijaniu ceny wywoławczej, a najwyższa oferta wygrywa. Chcąc kupić nieruchomość od komornika w Bydgoszczy,  trzeba być osobą pełnoletnią i wpłacić rękojmię, czyli wadium. Rękojmia wynosi 10% ceny nieruchomości i zaliczana jest na poczet zapłaty wylicytowanej kwoty lub w całości zwracana osobom, które nie wygrały licytacji.

 

Czy opłaca się kupować nieruchomość od komornika?

Licytacje komornicze w Bydgoszczy oraz innych miejscach w województwie kujawsko-pomorskim to dobry sposób na pozyskanie nieruchomości niskim kosztem. Można w ten sposób kupić nieruchomość na użytek własny lub zainwestować pieniądze. Ceny nieruchomości od komornika są dużo niższe niż na rynku komercyjnym, a same transakcje są bardzo bezpieczne – oferenci mają pewność, że żadne istotne informacje nie zostaną zatajone. Dodatkowo ewentualne obciążenia hipoteczne nieruchomości wygasają po przysądzeniu własności.

Bydgoszcz – miasto nad Brdą z bogatą historią

Bydgoszcz, położona w północno-centralnej Polsce, to dynamiczne miasto z ciekawą historią i pięknymi krajobrazami nad Brdą i Wisłą. Znana z Wyspy Młyńskiej, pełnej zabytkowych budynków i zieleni, przyciąga spacerowiczów i miłośników kultury. Opera Nova i Filharmonia Pomorska oferują wydarzenia na najwyższym poziomie. Bydgoski kanał, z licznymi śluzami, jest unikalnym miejscem na mapie Europy. Stare Miasto zachwyca odrestaurowanymi kamienicami i urokliwymi uliczkami. Miasto słynie również z nowoczesnego stadionu Zawiszy, który gości liczne wydarzenia sportowe.

Domy

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym LICYTACJA

Półwiejska, Karbowo, brodnicki, kujawsko-pomorskie
191,60 m2 | działka: 804,00 m2
4 pokoje
 
do odświeżenia | energia elektryczna, woda, szambo
licytacja: 02.10.2026
253 125,00
Działki

Działki niezabudowane także dla NIEROLNIKA

Bodzechów, ostrowiecki, świętokrzyskie
10 900,00 m2
licytacja: 30.09.2026
20 812,00
Działki

Duża działka i budynki warsztat-magazyn LICYTACJA

Niepodległości, Golczewo, kamieński, zachodniopomorskie
17 205,00 m2 | działka: 17 205,00 m2
licytacja: 07.10.2026
323 250,00
Działki

Działka niezabudowana- składy, magazyny, produkcja

Południowa, Głogów, głogowski, dolnośląskie
3 178,00 m2 | działka: 3 178,00 m2
licytacja: 06.10.2026
307 500,00
Domy

Udział 1/2 – dom: 48-140 Niekazanice

Niekazanice, opolskie
106,00 m2 | działka: 800,00 m2
licytacja: 23.09.2026
28 500,00
Domy

Dom w Zubrzycach, ul. Pogodna

Pogodna, Zubrzyce, opolskie
62,40 m2 | działka: 2 600,00 m2
licytacja: 23.09.2026
55 500,00
Domy

Dom: Sosnowa, 62-040 Puszczykowo

Sosnowa, Puszczykowo, wielkopolskie
115,00 m2 | działka: 499,00 m2
 
energia elektryczna, gaz, woda, kanalizacja
licytacja: 23.09.2026
469 666,67
Domy

Dom – 27-440 Grójec

Grójec, świętokrzyskie
164,80 m2 | działka: 500,00 m2
 
energia elektryczna, kanalizacja, woda
licytacja: 21.09.2026
288 750,00
×

Zapisz się do newslettera

Wybierz województwo
Rodzaj treści