To transakcja skutkując przeniesieniem praw do długu na inny podmiot. Dla wierzyciela oznacza ona szybsze odzyskanie pieniędzy i zamknięcie sprawy. Podmiot kupujący wierzytelność przejmuje prawa do długu, powinien zatem nawiązać kontakt z osobą zadłużoną w celu poinformowania jej o zmianie wierzyciela oraz ustalenia warunków spłaty.
Zakup wierzytelności może wydawać się ryzykownym pomysłem – nowy wierzyciel płaci poprzedniemu za prawa do długu, stawiając się w mało komfortowej sytuacji, musi bowiem ubiegać się o spłatę i czekać na należne mu pieniądze. Po co zatem kupować wierzytelność? Okazuje się, że jeśli spełnia ona kilka kluczowych warunków, może przynieść satysfakcjonujące zyski.
Kupując wierzytelność, należy sprawdzić, czy jest ona:
|
Żeby kupić wierzytelność, należy dysponować wystarczającą ilością gotówki, aby spłacić poprzedniego wierzyciela. Trzeba też liczyć się z ryzykiem odroczonego zwrotu z tej inwestycji oraz koniecznością aktywnego dochodzenia swoich roszczeń.
Jeśli aktualnie dostępnych jest niewiele ofert ze sprzedaży wierzytelności, warto zajrzeć do innych zakładek na naszej stronie. Sprawdź licytacje komornicze, nieruchomości własne, przetargi od syndyka oraz okazje inwestycyjne nieruchomości, gdzie regularnie pojawiają się atrakcyjne propozycje. To doskonałe miejsca, by znaleźć wartościowe nieruchomości w korzystnych cenach i rozszerzyć możliwości inwestycyjne.
Zastanawiasz się nad zakupem wierzytelności hipotecznej w województwie świętokrzyskim? Znajdziesz u nas najnowsze oferty i sprawdzisz aktualne ceny wraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi nieruchomości zabezpieczających wierzytelność. To ważne, aby istniała taka forma zabezpieczenia, ponieważ zapewnia ona Tobie – jako inwestorowi – gwarancję zwrotu środków. Jeśli nie uda się odzyskać ich w formie pieniężnej, będziesz mieć prawo do przejęcia nieruchomości.
Nie jest to prestiżowy region, co czyni go atrakcyjnym dla inwestorów poszukujących okazji. Mniejszy popyt korzystnie wpływa na ceny, dzięki czemu masz szansę nabyć wierzytelność za kwotę o wiele niższą niż faktyczna wartość zabezpieczającej ją nieruchomości. To z kolei sprzyja mnożeniu zysków – przejętą nieruchomość możesz bowiem sprzedać drożej, jak również wykorzystać jej potencjał w celach mieszkaniowych lub do prowadzenia działalności. Możliwości jest wiele, ponieważ nieruchomości zabezpieczające wierzytelności to zarówno mieszkania i domy, jak i obiekty przemysłowe, produkcyjne, magazyny, lokale usługowe oraz handlowe.
Przed podjęciem decyzji o zakupie wierzytelności, oszacuj swoje zasoby finansowe – musisz zapłacić od razu pełną kwotę, przygotuj się zatem na kosztowną inwestycję. Pamiętaj też, aby nie liczyć na szybki zysk. Procedury egzekucyjne bywają czasochłonne, jednak wybierając odpowiednie wierzytelności, masz pewność zwrotu.