Duża działka i budynki warsztat-magazyn LICYTACJA

323 250,00

Golczewo, zachodniopomorskie

Skontaktuj się

Opis nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim

Artur Masojć

Kancelaria Komornicza nr I w Kamieniu Pomorskim ul. Mieszka I-go 2/3

Km 1312/19

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim Artur Masojć na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że:

 

w dniu 07-10-2026r. o godz.13:30

 

w budynku Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim mającego siedzibę przy ul. Kościuszki 13 w sali nr 209, odbędzie się

pierwsza licytacja nieruchomości

 

gruntowej oznaczonej nr 589/2 oraz 589/1, będącej przedmiotem użytkowania wieczystego do dnia 28-10-2090 r. Działka nr 589/2 o powierzchni 5.969 m2 położona w miejscowości Golczewo, ul. Niepodległości 40. Na działce znajduje się budynek o charakterze warsztatowym oraz niezwiązany trwale z gruntem obiekt gospodarczy.

Budynek o charakterze warsztatowym o powierzchni użytkowej 216,56m2, parterowy, niepodpiwniczony. W budynku znajduje się kanał naprawczy, oraz zamontowana jest instalacja elektroenergetyczna. Budynek gospodarczy- budynek konstrukcji stalowej, nietrwale związany z gruntem. Działka nr 589/1 o powierzchni 11.236m2 położona w miejscowości Golczewo, ul. Niepodległości 42. Rodzaj klasoużytku- Bp o pow. 11.236m2. Według zapisów w księdze wieczystej oraz mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej, działka nr 589/1 jest działką niezabudowaną.

Oględziny nieruchomości wykazały, że na działce znajduje się nieukończony budynek o charakterze niemieszkalnym, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej, z dwuspadowym dachem konstrukcji drewnianej pokrytym blachą falistą. Do budynku doprowadzona jest instalacja elektroenergetyczna oraz kanalizacyjna. Budynek nie jest ujawniony w księdze wieczystef. Z zaświadczenia Burmistrza Golczewa wynika, że dla przedmiotowej nieruchomości nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy, jest wiec wysoce nieprawdopodobne, aby wydane zostało pozwolenie na budowę omawianeso budynku. Pozwala to przypuszczać, że budynek znajdujący się na działce nr 589/1 jest samowoła budowłang. Łączna powierzchnia działek wynosi 1,7205 ha.

Prawo do użytkowania wieczystego gruntu oraz prawo własności do budynków. Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi dla nieruchomości księgę wieczystą o numerze KW SZ1K/000xxxxx/2.

 

Suma oszacowania wynosi 431.000,00 zł

Cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 323.250,00 zł

Poszczególne działki zostały wycenione następująco: dz. nr 589/1- 228.000,00 zł; dz. nr 589/2 203.000,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 43.100,00zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu 9 utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. XIX o. w Szczecinie 58 144011430000000003509915 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 13:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać w Kancelarii Komorniczej w Kamieniu Pomorskim ul. Mieszka I 2/3 i budynku Sądu Rejonowego w Kamie tli u Pomorskim przy ul. Kościuszki 13 w pok. 212 odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności

Szczegóły ogłoszenia

Nr oferty

S/64/4/PPKO

Cena

323 250,00 zł

Powierzchnia

17205 m2

Powierzchnia działki

17205 m2

Data licytacji

07.10.2026

Lokalizacja

Niepodległości, Golczewo, kamieński, zachodniopomorskie

Przeznaczenie gruntu

inwestycyjny

Dane dodatkowe

ogrodzenie

Media

na działce

Dojazd

asfaltowy

Forma prawna

grunt w użytkowaniu wieczystym, budynki odrębna własność

Zadzwoń do sprzedawcy

Ewa Kisiel

661 740 050

    Kontakt ze sprzedawcą

    Podobne oferty

    Działki

    Działka inwestycyjna

    Zagórska, Tarnowskie Góry, śląskie
    9 300,00 m2 | działka: 9 300,00 m2
    790 000,00
    Działki

    Działki rolne z potencjałem pod zabudowę jednorodzinną

    Ludwikowo, płoński, mazowieckie
    21 168,00 m2 | działka: 21 168,00 m2
    297 866,00
    Działki

    Duża działka pod zabudowę jednorodzinną

    Poziomkowa, Dziekanów Nowy, nowodoworski, mazowieckie
    8 246,00 m2 | działka: 8 246,00 m2
    2 005 333,33
    Działki

    Działka z potencjałem pod lofty dla dewelopera

    Ofiar Katynia, Dębno, myśliborski, zachodniopomorskie
    2 665,00 m2 | działka: 2 665,00 m2
    504 000,00
    Działki

    Duża działka nad jeziorem LICYTACJA

    Siemno, nidzicki, warmińsko-mazurskie
    15 388,00 m2 | działka: 15 388,00 m2
    licytacja: 02.09.2026
    936 522,00
    Działki

    Działka zabudowana: 76-248 Dębnica Kaszubska

    Ks. Antoniego Kani , Dębnica Kaszubska, słupski, pomorskie
    1 087,00 m2 | działka: 1 087,00 m2
    licytacja: 10.09.2026
    75 750,00
    Działki

    Grunty rolne

    Jeżewo, świecki, kujawsko-pomorskie
    143 200,00 m2 | działka: 143 199,00 m2
    560 000,00
    Działki

    Duża działka pod zabudowę LICYTACJA

    Odlewnicza, Wałbrzych, dolnośląskie
    3 662,00 m2 | działka: 3 662,00 m2
    271 086,67
    Działki

    Działki w miejscowości 26-652 Zdziechów

    Zdziechów, radomski, mazowieckie
    4 045,00 m2 | działka: 4 045,00 m2
    licytacja: 24.09.2026
    193 466,67
    ×

    Zapisz się do newslettera

    Wybierz województwo
    Rodzaj treści