59 689,50 zł
Stanowo, pomorskie
Wszystkie informacje odnośnie nieruchomości i zasadach przystąpienia do licytacji można uzyskać w Kancelarii Komorniczej nr l w Kwidzynie
ul. Piłsudskiego 29/lD, 82-500 Kwidzyn
tel. 55◦242◦55◦52
W przypadku kontaktu proszę powołać się na sygnaturę KM 941/20.
OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kwidzynie Kamil Kubacki Kancelaria Komornicza nr I w Kwidzynie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 986″* § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej; kpc) w dniu 10.06.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pienwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości.
Lokal mieszkalny znajduje się na parterze budynku, w jego środkowej części w miejscowości Stanowo, gm. Dzierzgoń na gruntach działki nr 213/10 o powierzchni 0,3028 ha w obrębie ewidencyjnym Morany. Dla nieruchomości prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie, VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Sztumie Księga Wieczysta o nr KW XXX. Udział właścicieli lokalu w prawie własności gruntu działki nr 213/10 w KW 21755 (aktualny numer; XXX) i w prawie własności wspólnych części budynku na tym gruncie wynosi 1/4 części. Budynek, wraz z pozostałymi, stanowi zwarty kompleks budynków mieszkalnych w zabudowie wolnostojącej jedno- i wielorodzinnej. Teren działki od zachodu, tj. od strony drogi, jest częściowo ogrodzony trwałym ogrodzeniem z ram stalowych wypełnionych siatką drucianą. Po stronie wschodniej budynku mieszkalnego usytuowane są dwa wolnostojące budynki gospodarcze, parterowe z płyt betonowych i pełnej cegły o dachach betonowych, jednospadowych, krytych papą. Budynek został wybudowany jako piętrowy, całkowicie podpiwniczony, wolnostojący w II połowie XX w. Stropodach kryty jest papą. Budynek został podłączony do podstawowych sieci infrastruktury technicznej, poza siecią grzewczą i gazową Lokal o powierzchni użytkowej 55,18 m2 składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju i spiżarki. Lokal ogrzewany jest z własnego źródła ciepła. Piec CO znajduje się w piwnicy, a w lokalu zainstalowano grzejniki typu Purmo. Lokal posiada średni standard wykończenia wnętrz i jest funkcjonalny. Okna są konstrukcji PC\/ a stolarka drzwiowa jest konstrukcji mieszanej. Do lokalu przynależna jest piwnica o powierzchni 22,50 m2, przy h = 1,80 m i pomieszczenie w budynku gospodarczym o powierzchni 16,40 m2. Pomieszczenie gospodarcze (drugie od szczytu północnego) składa się z trzech niezależnych, zespolonych pomieszczeń. Stolarka okienna i drzwiowa jest konstrukcji drewnianej, posadzki są betonowe, a strop z betonowych płyt korytkowych.
Cena wywołania 59 689,50 zł (3/4 ceny sumy oszacowania). Suma oszacowania 79 586,00 zł. Wysokość rękojmi 7 958,60 zł. Złożenie rękojmi do 08.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji 10.06.2026 r. 10:00 -17.06.2026 r. 10:00
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PKO BP S.A. 81◦1020◦ 1778◦ 0000 ◦2102◦ 0032◦ 6827 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: Iicytacje. komornik. pl. Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: 82-440 Stanowo, poczta Dzierzgoń. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości. Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem Iicytacje. komornik. pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem. Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu; numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby – do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji. Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia. W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa. Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu – w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Skargę za pośrednictwem teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto. systemu Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.