Obecnie nie posiadamy żadnych ogłoszeń w danym regionie. Polecamy sprawdzić inne lokalizacje:
To transakcja skutkując przeniesieniem praw do długu na inny podmiot. Dla wierzyciela oznacza ona szybsze odzyskanie pieniędzy i zamknięcie sprawy. Podmiot kupujący wierzytelność przejmuje prawa do długu, powinien zatem nawiązać kontakt z osobą zadłużoną w celu poinformowania jej o zmianie wierzyciela oraz ustalenia warunków spłaty.
Zakup wierzytelności może wydawać się ryzykownym pomysłem – nowy wierzyciel płaci poprzedniemu za prawa do długu, stawiając się w mało komfortowej sytuacji, musi bowiem ubiegać się o spłatę i czekać na należne mu pieniądze. Po co zatem kupować wierzytelność? Okazuje się, że jeśli spełnia ona kilka kluczowych warunków, może przynieść satysfakcjonujące zyski.
Kupując wierzytelność, należy sprawdzić, czy jest ona:
|
Żeby kupić wierzytelność, należy dysponować wystarczającą ilością gotówki, aby spłacić poprzedniego wierzyciela. Trzeba też liczyć się z ryzykiem odroczonego zwrotu z tej inwestycji oraz koniecznością aktywnego dochodzenia swoich roszczeń.
Jeśli aktualnie dostępnych jest niewiele ofert ze sprzedaży wierzytelności, warto zajrzeć do innych zakładek na naszej stronie. Sprawdź licytacje komornicze, nieruchomości własne, przetargi od syndyka oraz okazje inwestycyjne nieruchomości, gdzie regularnie pojawiają się atrakcyjne propozycje. To doskonałe miejsca, by znaleźć wartościowe nieruchomości w korzystnych cenach i rozszerzyć możliwości inwestycyjne.
Rozważasz zakup wierzytelności hipotecznej? W województwie lubelskim znajdziesz wiele ofert, które mogą okazać się atrakcyjnymi okazjami inwestycyjnymi. Zabezpieczenie wierzytelności stanowią nieruchomości – w przypadku niewypłacalności osoby zadłużonej lub braku współpracy z jej strony wierzyciel ma prawo ubiegać się o zaspokojenie swoich roszczeń z tych nieruchomości, może również przejąć je na własność.
Po zakupie wierzytelności – jako nowy wierzyciel – masz obowiązek skontaktować się z osobą zadłużoną w celu ustalenia harmonogramu spłaty. Jeżeli druga strona nie wykazuje chęci współpracy i unika zapłaty należnych pieniędzy, możesz skierować sprawę do sądu i skorzystać z pomocy komornika wyspecjalizowanego w prowadzeniu postępowań egzekucyjnych. Masz też prawo zgłosić chęć przejęcia nieruchomości na własność. Wierzytelności są zabezpieczane zarówno obiektami mieszkalnymi (domami i mieszkaniami), jak i przemysłowymi, między innymi:
Zwrot z inwestycji, jaką jest zakup wierzytelności, może przybrać zatem postać finansową – wtedy wierzyciel odzyskuje pieniądze, jak również rzeczową – gdy w ramach spłaty zostaje właścicielem nieruchomości zabezpieczającej dług, do którego nabył prawa. Pamiętaj, aby – kupując wierzytelność – zawsze sprawdzać, czy jest ona zabezpieczona hipoteką.